Логитип newsgood.info

Міндовкілля та ЄБРР визначають напрямки співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Украіні

16.10.2020 09:39

Системи зрошення та дренажу в Украі"ні потребують модернізаціі", а отже залучення значних інвестиціи". Однак сьогоднішня модел...

Міндовкілля та ЄБРР визначають напрямки співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Украіні - фото

Системи зрошення та дренажу в Украі"ні потребують модернізаціі", а отже залучення значних інвестиціи". Однак сьогоднішня модель роботи водогосподарського комплексу та чинне галузеве законодавство не дозволяють реалізувати поставлені цілі. Тож на часі розробка відповідного правового базису реформи та вироблення дієвих правил гри для всіх учасників.

Про це и"шлося під час онлаи"н-зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Украі"ни Романа Абрамовського із представниками Європеи"ського банку реконструкціі" та розвитку.

Серед ключових аспектів реформи - виокремлення функціі" управління інфраструктурою водного господарства. І"і" має виконувати окремии" суб’єкт господарювання, якии" за чітко врегульованих механізмів зможе ефективно та швидко залучати інвестиціі" для реалізаціі" інфраструктурних проектів.

"Наша мета - зробити галузь інвестиціи"но привабливою та забезпечити зрошенням максимальну кількість аграрних земель. При цьому, за Держводагенством мають бути збережені основні функціі" - протипаводкова, екологічна, а також реалізація державноі" політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів", - відзначив Роман Абрамовськии".

За словами заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Украі"ни Михаи"ла Хорєва, сучасна модель роботи Держводагенства, на жаль, не дозволяє взагалі залучати інвестиціі" в будь-якому вигляді. Інвестування в водогосподарськии" комплекс Украі"ни є неможливим, поки ситуацію не буде виправлено на інституціи"ному рівні.

Мають бути прописані чіткі загальні правила гри для всіх учасників таких процесів. Наразі триває підготовка відповідного законопроекту и" для Міндовкілля важлива експертна підтримки в напрацюванні якісного законодавства та подальшоі" практичноі" реалізаціі" реформи.

Представники ЄБРР висловили своє бачення, зокрема щодо необхідності паралельного впровадження інституціи"ноі" реформи разом з конкретними інвестиціи"ними проектами.

Це саме тои" елемент, якии" гарантуватиме і"і" незворотність і прикладну важливість. Фахівці ЄБРР вже мають певні напрацювання щодо реалізаціі" пілотного проекту з модернізаціі" меліоративноі" системи в Одеськіи" області.

Для визначення напрямків співпраці у питаннях реформування системи управління водними ресурсами в Украі"ні та координаціі" діи" прии"нято рішення про створення відповідноі" міжвідомчоі" робочоі" групи.

Читайте также


Новости раздела

Популярные