Логитип newsgood.info

Еміне Джапарова: Розпочинаємо наступну стадію активної адвокації Кримської платформи

20.10.2020 22:39

"Розпочинаємо наступну стадію активної адвокації Кримської платформи", - про це заявила перший заступник Міністра закордонних спра...

Еміне Джапарова: Розпочинаємо наступну стадію активної адвокації Кримської платформи - фото

"Розпочинаємо наступну стадію активної адвокації Кримської платформи", - про це заявила перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова 20 жовтня під час зустрічі із послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

"Фаза активної адвокації, яку вже фактично розпочало політичне керівництво держави, передбачає інформування наших міжнародних партнерів про деталі та субстантивну частину кампанії щодо Кримської платформи, ініційованої Президентом України", - зазначила перший заступник Міністра.

Еміне Джапарова розповіла, що Кримська платформа стане новим міжнародним форматом для підвищення ефективності та координації дій міжнародного співтовариства з деокупації Криму і захисту прав та інтересів кримчан, а також для формалізації та систематизації усіх наявних та нових форматів співпраці у цьому питанні.

"Платформа сприятиме зміцненню міжнародної політики невизнання спроби РФ анексувати Кримський півострів, створить додаткові можливості для більш оперативного реагування на зростаючі безпекові загрози внаслідок російської мілітаризації в Чорному та Азовському морях, дозволить консолідувати політичний тиск на Кремль, зокрема шляхом санкційних інструментів, а також протидіятиме подальшим грубим порушенням прав людини", - зазначила Еміне Джапарова.

Вона подякувала Матті Маасікасу за організацію найближчим часом у Представництві ЄС в Україні тематичного брифінгу для країн-членів ЄС, в рамках якого буде представлене детальне бачення діяльності платформи по лінії Євросоюзу. Еміне Джапарова також повідомила, що МЗС проводитиме подібні брифінги також й для партнерів України-не членів ЄС.

**Довідково

Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого долучаться глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень очільників зовнішньополітичних відомств та міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів у роботі платформи буде створена експертна мережа. Вона надаватиме інформаційно-аналітичну підтримку діяльності платформи та відіграватиме активну роль у забезпеченні її публічності. До участі в мережі планується запросити провідних українських та міжнародних експертів з кримської проблематики: представників громадських організацій, аналітичних та дослідницьких центрів, академічних установ.

Читайте также


Новости раздела

Популярные