Логитип newsgood.info

В мережі показали унікальний український автобус

13.05.2021 22:28

Днями в мережі було опубліковано фотографії маловідомого мікроавтобуса "Старт". Воно цікаве тим, що зроблено не в 1960-70-і рр., я...

В мережі показали унікальний український автобус - фото

Днями в мережі було опубліковано фотографії маловідомого мікроавтобуса "Старт". Воно цікаве тим, що зроблено не в 1960-70-і рр., як більшість відомих зображень цих мікробусів, а вже за часів незалежності України, пише "Главком".

Експертам вдалося прослідкувати долю машини до того, як було зроблено це фото, і до наших днів. Дослідники розповіли, що даний екземпляр "Старту" випущений Сєвєродонецькою авторемонтною базою (скорочено САРБ). Там, де народилася конструкція цієї незвичайної машини і де була випущена найбільша її серія - більше ніж 100 штук.

Окрім Сєвєродонецька, мікроавтобус також випускали в Донецьку - на автобазі "Главдонбасстрой" (10 шт.), в Луганську - на місцевому автоскладальному заводі ЛАСЗ (20 шт.) і в Коростені на машинобудівному заводі (70 шт.).

За даними дослідників, даний біло-помаранчевий "Старт" у 1980-1990 роки належав заводу "Кремнійполімер", що в Запоріжжі.

На початку 2000-х, автомобіль був списаний з балансу "Кремнійполімера". Машину було виставлено на продаж. За деякою інформацією, за списаний мікроавтобус в якості оплати просили нову "Газель". Судячи з наявного фото, у машини вже на той час були серйозні проблеми з кузовом; позначилася характерна "хвороба" об’ємних склопластикових конструкцій - деформація панелей і прорізів дверей.

Після 2000 року рідкісний мікроавтобус викупила для свого зібрання реставраційна фабрика "СамоходЪ" імені Ігоря Жемова (м.Краматорськ, Донецька обл.). В кінці 2020 року "Старт" змінив власника, тепер він перебуває в приватному зібранні українського колекціонера.

Автомобільні історики відзначають, що це один з небагатьох - якщо не єдиний - "Старт", історія якого відома з часів його "молодості".

Мікроавтобус став результатом діяльності ентузіастів. На початку 1960-х років інженери та аматори, що жили в Сєвєродонецьку, захопилися передовим конструкційним матеріалом - склопластиком. Захопленню сприяв розвиток регіону як центру хімічної промисловості: у Сєвєродонецьку починали роботу Завод склопластиків і дослідно-конструкторське бюро синтетичних продуктів.

Народилася ідея випускати невеликими серіями легкові автомобілі та мікроавтобуси з кузовом зі склопластику. Починання підтримали місцеві керівники, і було вирішено налагодити випуск техніки на САРБ.

Читайте также


Новости раздела

Популярные