Логитип newsgood.info

Україна запрошує американських бізнесменів до участі в концесійних проектах, - Владислав Криклій

14.05.2021 16:17

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій взяв участь в онлайн-конференції "Україна у Вашингтоні", 13 травня. Сторон...

Україна запрошує американських бізнесменів до участі в концесійних проектах, - Владислав Криклій - фото

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій взяв участь в онлайн-конференції "Україна у Вашингтоні", 13 травня.

Сторони обговорили перспективи співпраці у розвитку інфраструктури України.

"Американські бізнесмени виявляють зацікавленість в участі в інвестиційних проектах в Україні, і ми сподіваємося, що компаній буде дедалі більше", - сказав Владислав Криклій.

Міністр також нагадав, що 2019 року в Україні було ухвалено закон про концесію. "Ми вирішили, що все, чим може управляти приватний сектор у галузі інфраструктури, має бути передано в управління приватним підприємствам, оскільки вони роблять це більш ефективно, ніж держава", - зазначив очільник Міністерства.

Владислав Криклій також підкреслив, що минулого року в Україні було реалізовано два концесійні проекти в портах Ольвія та Херсон. Наразі триває робота над запуском концесійного проекту з управління морським торговельним портом "Чорноморськ".

Розглядаються також концесійні проекти щодо пасажирського комплексу в порту Одеси, причалів Бердянського морського порту та порту в Ізмаїлі.

Крім портів концесійні проекти пропонуються для розвитку залізничного транспорту. Зокрема, йдеться про вокзали у Києві, Дніпрі, Хмельницькому, Вінниці, Миколаєві, Львові, Одесі й Чопі, які можуть стати торговельно-розважальними центрами з розвинутою системою транспортного сполучення.

Спільно з ЄБРР Мінінфраструктури завершує роботу над концесійним проектом реконструкції та будівництва шести ділянок шосейних доріг завдовжки 1400 км за рахунок як бюджетних коштів, так і приватних інвестицій, - зазначив Міністр.

Україна також працює з міжнародними партнерами над проектами передачі в концесію аеропортів у Чернівцях, Вінниці, Херсоні й Рівному. За рахунок державного чи місцевого бюджетів розбудовуватиметься відповідна інфраструктура, зокрема злітно-посадкові смуги. Але, як заначив Міністр, важливо, щоб терміналами управляли приватні компанії.

Читайте также


Новости раздела

Популярные