Логитип newsgood.info

В 2021 році в Україні набрала обертів нова схема телефонного шахрайства

15.05.2021 04:47

З початку 2021 року відразу кілька тисяч людей постраждали від нового телефонного шахрайства відносно клієнтів великих українськи...

В 2021 році в Україні набрала обертів нова схема телефонного шахрайства - фото

З початку 2021 року відразу кілька тисяч людей постраждали від нового телефонного шахрайства відносно клієнтів великих українських банків. Раніше зловмисники часто діяли навмання, сьогодні ж вони знають, в якому банку оформлений кредит і точну дату платежів. Це їм допомагає ввести жертв в оману і виманити кошти.

Як це відбувається

Незадовго до платежу за кредитом позичальникові дзвонять нібито співробітники банку і повідомляють про зміну реквізитів. Іноді посилаються на новий закон, який зобов’язує фінансову організацію оновити платіжні дані, і просять терміново здійснити оплату за ним.

Помічено, що якщо клієнт починає сумніватися, зловмисники загрожують простроченням по внеску і нарахуванням відсотків.

Більшість постраждалих зізнаються, що не запідозрили обману, адже шахраї називають банк, розмір внеску і точну дату платежу. Іноді злочинцям також відомо, в якій саме філії фінансової організації укладено договір.

Згідно з відомостями правоохоронних органів, подібні злочини являють собою цілий ланцюжок. Дані про клієнтів купують або крадуть у менеджерів банку шахрайські компанії, вносять в бази і поступово "опрацьовують", тобто виманюють гроші різними способами.

Що далі

Якщо людина погоджується виконати перевід за представленими реквізитами, то кошти йдуть на підставний рахунок.

Як показує практика, звернення до банку або в поліцію з проханням знайти і повернути гроші результатів не дають. Відомства просто не встигають зареєструвати заяву і прийняти заходи.

Справа в тому, що злочинці в лічені хвилини перенаправляють або знімають отримані кошти, щоб жертва не встигла усвідомити, проаналізувати подію і скасувати платіж.

Якщо людина відмовляється, сумнівається чи ставить багато питань, деякий час її будуть наполегливо просити перевести гроші. Примітно, що зловмисники зазвичай відмовляють клієнта від особистого відвідування банку.

У ряді випадків дзвінки можуть продовжитися протягом доби або періодично відновлюватися. Номери телефонів при цьому можуть нагадувати банківські.

Як убезпечити себе

Убезпечити себе від шахрайських дій зазвичай допомагає поінформованість про роботу банку і свої права. Наприклад, важливо пам’ятати, що банківські менеджери не дзвонять клієнтам з проханням перераховувати кошти на рахунок, відмінний від зазначеного в кредитному договорі.

Поспішати і панікувати також небажано. У випадку найменших сумнівів позичальник має право перервати розмову і не брати трубку.

Кращий алгоритм поведінки в разі підозрілих дзвінків і вимог: покласти трубку, а номер телефону внести в чорний список. Також можна поділитися ним в інтернеті, щоб застерегти інших.

Читайте также


Новости раздела

Популярные