Логитип newsgood.info

Ольга Стефанішина: Інтегруватися до ЄС - це повернутися до свого коріння

15.05.2021 15:45

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішина взяла участь в урочистостях з нагоди дн...

Ольга Стефанішина: Інтегруватися до ЄС - це повернутися до свого коріння - фото

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішина взяла участь в урочистостях з нагоди дня Європи в Україні на Михайлівській площі.

"Інтегруватися до ЄС - це повернутися до свого коріння, своєї родини, з якою нас поєднує спільна історія, спільне сьогодення і спільне майбутнє. А головне - спільні цінності. Чітке розуміння спільних з ЄС цінностей, спільного майбутнього - і водночас, розуміння тих практичних кроків, які ми уже робимо у напрямку Євросоюзу - головна інвестиція в майбутнє наших дітей", - сказала Віце-прем’єр-міністр.

Ольга Стефанішина зазначила, що в Україні загальнонаціональний рівень підтримки євроінтеграції є надзвичайно високим. Урядовець додала, що євроінтеграція - це перш за все, зміна якості роботи держави: зручні послуги, повага до громадян та забезпечення гідного життя і умов праці.

"Цей рік і попередній, 2020-й, став надзвичайно важливим у відносинах України та Європейського Союзу, бо Україна все більше стає учасником фундаментальних європейських політик і з часом обов’язково повернеться до великої європейської сім’ї", - наголосила Ольга Стефанішина.

**Довідково

День Європи відзначається щорічно: 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом як річниця проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи Міністром закордонних справ Франції Робером Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня.

Шість базових цінностей ЄС зафіксовані в ст. 2 Договору про Європейський Союз: "Союз заснований на цінностях поваги людської гідності, свободи, демократії, рівності, правової держави і дотримання прав людини, включаючи права осіб, що належать до меншин. Ці цінності є спільними для держав-членів у рамках суспільства, що характеризується плюралізмом, недискримінацією, терпимістю, справедливістю, солідарністю і рівністю жінок і чоловіків".

Читайте также


Новости раздела

Популярные