Логитип newsgood.info

Марина Лазебна: Проект Почуй мене - це про права людини та створення дружнього середовища

17.05.2021 17:16

Сьогодні відбулася презентація нового цифрового сервісу для людей з порушенням слуху за участі Першої леді Олени Зеленської т...

Марина Лазебна: Проект Почуй мене - це про права людини та створення дружнього середовища - фото

Сьогодні відбулася презентація нового цифрового сервісу для людей з порушенням слуху за участі Першої леді Олени Зеленської та Міністра соціальної політики Марини Лазебної.

"Кожне Міністерство, кожне відомство й кожна людина, яка поділяє філософію безбар’єрності, може починати з себе. Сервіс, який сьогодні представляли міністерства, свідчить саме про це. Він має спростити отримання необхідних державних послуг для нечуючих та слабочуючих людей", - зазначає Олена Зеленська.

Впровадження нового сервісу передбачено Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка була розроблена в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської "Без бар’єрів". Стратегія передбачає низку заходів з підвищення доступності інформації у сфері публічних послуг для громадян з порушеннями зору, слуху, інтелектуального розвитку та усіх інших, з урахуванням їхніх комунікаційних потреб та можливостей.

Проект "Почуй мене" якраз і став першою ластівкою альтернативної комунікації, адже забезпечив можливість людям з порушенням слуху користуватись послугами перекладача жестової мови в режимі онлайн під час звернень до Міністерства соціальної політики", - зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Спільно з громадською організацією "Громадський рух "Соціальна єдність" цілодобова "гаряча лінія" 15-39 адаптована під потреби людей з порушенням слуху - які не чують та слабо чують. Громадяни з порушенням слуху мають змогу отримати відеовідповідь, що значно спрощує їх комунікацію з державою з питань соціального захисту, соціальних послуг та інших питань, важливих для повноцінного життя.

За два місяці з моменту запуску проекту на "гарячу лінію" 15-39 звернулися близько 400 нечуючих та слабочуючих українців, які отримали відповіді зрозумілою їм жестовою мовою.

Завдяки активним діям Міністерства соціальної політики України людям з порушенням слуху надано безпрецедентну можливість, яка ще не реалізована на практиці у жодній країні світу.

Читайте также


Новости раздела

Популярные