Логитип newsgood.info

Прем’єр-міністр України провів зустріч зі Спікером Сейму Латвії

18.05.2021 13:26

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Спікер Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце обговорили розвиток двосторонньо...

Прем’єр-міністр України провів зустріч зі Спікером Сейму Латвії - фото

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Спікер Сейму Латвійської Республіки Інара Мурнієце обговорили розвиток двосторонньої співпраці та посилення стратегічного партнерства між країнами. Зустріч відбулася 18 травня в межах робочого візиту латвійської делегації в Україну.

Як підкреслив Глава Уряду, спільні візити представників влади Латвійської Республіки в Україну, як і виступи на підтримку в рамках багатосторонніх міжнародних заходів, стали чіткими сигналами солідарності з нашою державою на тлі суттєвої ескалації з боку Російської Федерації на східному кордоні України.

Денис Шмигаль та Інара Мурнієце порушили питання протидії COVID-19. Прем’єр-міністр України зазначив, що ефективно протистояти цьому виклику можна лише разом та спільними зусиллями міжнародного співтовариства.

"У зв’язку з цим дякую Латвії за підтримку в питанні допомоги країнам Східного партнерства, зокрема Україні, в отриманні вакцини від коронавірусу. Важливо надалі сприяти справедливому розподілу вакцин у межах міжнародних ініціатив", - відзначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр підкреслив, що попри пандемію, Україна продовжує впроваджувати реформи, зокрема судову, освітню й земельну.

"Уряд також продовжує реформу децентралізації. Все більше громад стають самодостатніми й багатшими, покращують свій життєвий простір та сервіси. Ми зацікавлені у розбудові потужних регіонів по всій країні", - наголосив Глава Уряду.

Крім того, сторони обговорили розвиток торговельно-економічних відносин. Денис Шмигаль зауважив, що Україна й Латвія мають великі перспективи динамічного розвитку в цьому напрямку, а обсяг двосторонньої торгівлі товарами станом на 1 березня 2021 року склав 58,5 млн доларів.

"Переконаний, що ці цифри можна щорічно збільшувати щонайменше удвічі", - відзначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль також позитивно оцінив відновлення роботи в Україні представництва Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) та наголосив, що діяльність представництва сприяє покращенню торгової взаємодії та реалізації проектів з нарощування спільних виробничих потужностей.

Співпраця України та Латвійської Республіки розширюється й на рівні бізнесових кіл, зазначив Прем’єр-міністр: "Запрошуємо також латвійський бізнес брати активну участь у ділових та виставкових заходах, що проводяться в Україні".

Очільник Уряду подякував Латвії за принципову підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. А також - за підтвердження участі Президента Латвійської Республіки Егілса Левітса в Інавгураційному саміті "Кримської платформи".

"Для України надзвичайно важливо консолідувати міжнародні зусилля для досягнення стратегічної мети - деокупації Криму", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Зі свого боку Інара Мурнієце зазначила, що Латвія допомагатиме Україні у впровадженні реформ та надалі підтримуватиме цілеспрямовану інтеграцію України в Європейський Союз і НАТО.

Читайте также


Новости раздела

Популярные